Prosto z biurety...
WYBORY UZUPENIAJĄCE
W dniach 24 i 25 października 2000 r. w godzinach 10.00 - 13.00 odbędą się wybory uzupełniające do Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Chemicznego.
Do 17 października br. swoje kandydatury złożyli: Anna Bąkowska (III r. BT), Tomasz Gotowicz (II r. T.Ch.) oraz Jarosław Kotecki (II r.T.Ch). Spotkanie przedwyborcze odbędzie się 19 października o godz. 14.30 w Audytorium Chemicznym. Na terenie naszego wydziału już ukazały się pierwsze ulotki i plakaty wyborcze. Można je umieszczać tylko na tablicach informacyjnych. Zachęcamy wszystkich studentów naszego wydziału do wzięcia udziału w głosowaniu.
Fartuchy, żakiety, spódnice, spodnie...
W siedzibie Samorządu Studenckiego jest dostępny katalog firmy "Wojdak" Sp. z o.o., która była fundatorem nagród konkursowych podczas Chemikaliów. Zainteresowanych indywidualnymi zamówieniami zapraszamy do pokoju 23.
Zostań redaktorem nowej rubryki "Menzurki"
Od przyszłego numeru rozpoczniemy redagowanie nowej rubryki prezentującej poszczególne kierunki dyplomowania na naszym wydziale.
Studentki V roku BT: Aleksandra Kramarska i Kinga Lewandowska przybliżą nam kierunki dyplomowania w ramach kierunku biotechnologia. Poszukujemy chętnych, którzy w porozumieniu z kierownictwem katedr oraz bazując na opiniach studentów scharakteryzują inne kierunki dyplomowania.
|
 Konferencja
Mamy przyjemność poinformować Was o Międzynarodowej Konferencji "Młodzi w Europie" dotyczącej mobilności studentów, wspieranej przez Dyrektoriat ds. Edukacji i Kultury Komisji Europejskiej.
Konferencję adresujemy w szczególności do studentów zainteresowanych tematyką integracji Polski ze Unią Europejską, przedstawicieli parlamentów studenckich uczelni wyższych z całej Polski, a także studentów z Europy, w tym promotorów programu Socrates z różnych krajów.
Celami organizowanej konferencji są:
- Promocja idei zjednoczonej Europy.
- Zwiększenie przepływu informacji oraz wiedzy na temat programów edukacyjnych Unii Europejskiej oraz zmotywowanie członków społeczności akademickiej do korzystania z tychże programów.
- Zastanowienie się nad możliwościami stwarzanymi przez takie programy jak Socrates, Youth oraz w jakim stopniu są one wykorzystywane w Polsce.
- Przedyskutowanie sposobów pokonywania ograniczeń i trudności dla swobodnego przepływu studentów w Europie.
- Wymiana doświadczeń między studentami pracującymi na rzecz programów wymiany.
Zaproszeni goście:
- Minister Edukacji Narodowej prof. Edmund Wittbrodt,
- Prof. Bronisław Geremek,
- Poseł dr Janusz Lewandowski,
- Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz,
- Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek,
- Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski,
- J.M. Rektor Uniwersytetu Gdańskiej prof. Marcin Pliński,
- J.M. Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Aleksander Kołodziejczyk,
- J.M. Rektor Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Ryszard Krauze,
- J.M. Rektor Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej prof. Waldemar Tłokiński,
|