Powrót do galerii

Amerykański astronauta z NASA z wizytą na Politechnice Gdańskiej

fot 1.JPG
fot 2.JPG
fot 3.JPG
fot 4.JPG
fot 5.JPG
fot 6.JPG
fot 7.JPG
fot 8.JPG
fot 9.JPG
fot 10.JPG
fot 11.JPG
Kiedy
2010-05-10

Zdjęcia
Krzysztof Krzempek
kkrzemp@pg.gda.pl
+48 58 347 21 53
Politechnika Gdańska
Dział Promocji
Gmach Główny, p. 404
Każdy, kto chciał się dowiedzieć, jak rozwiązywać konflikty i jak zarządzać zespołem na pokładzie statku kosmicznego, miał niecodzienną okazję zasięgnąć informacji z pierwszej ręki. Wydział Zarządzania i Ekonomii gościł w poniedziałek, 10 maja, amerykańskiego astronautę, Stephena K. Robinsona.

Gość z NASA przekonywał, że podróż w kosmos przydałaby się każdemu, niezależnie, czy jest artystą, naukowcem, czy politykiem. – Zmiana punktu widzenia pozwala zrozumieć jak bardzo nasz świat jest kruchy i jak bardzo musimy o niego dbać – mówił dr Robinson. – Na statku kosmicznym absolutnie wszystko podlega recyklingowi. Szkoda, że tego nawyku nie wprowadziliśmy jeszcze na Ziemi.

Audytorium im. prof. A. Synowieckiego pękało w szwach, a spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przypominającej bardziej swobodną rozmowę niż wykład. Dr Robinson od pierwszych słów zachęcał do dyskusji i wymiany poglądów, i faktycznie pytaniom z sali nie było końca. Najpierw jednak, wszyscy zgromadzeni z zapartym tchem obejrzeli reportaż z ostatniej wyprawy Programu Lotu Wahadłowców NASA: STS-130. Wschód Słońca widziany z orbity okołoziemskiej oraz zmagania załogi z brakiem grawitacji w kosmicznej kuchni to obrazy, które na pewno pozostaną na długo w pamięci wszystkich obecnych na spotkaniu.

Więcej na temat spotkania znajdziesz w archiwum strony głównej