+48 58 347 21 53
Politechnika Gdańska
Dział Promocji
Gmach Główny, p. 404
Trasa biegu została wyznaczona w formie dwóch okrążeń wokół kampusu Politechniki Gdańskiej, co daje łączny dystans około trzech kilometrów. Dzielnie pokonali go uczestnicy pierwszego tego rodzaju biegu, który został zorganizowany z okazji jubileuszu uczelni. Impreza miała miejsce 28 maja 2010. W zabawie udział wzięło 127 zawodników.

Pierwszy na mecie pojawił się zawodnik z numerem 113 – Tomasz Drop, zawodnik Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego z czasem 17.41.834. Drugi był Paweł Jankowski z Sopockiego Klubu Żeglarskiego, który przybiegł na metę po 17.56.759. Za nim, przekraczając czas 18 minut pojawił się Daniel Formela (18.05.976).

Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła Monika Smaruj z Chodzieży z czasem 21.13.241.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali medale pamiątkowe.

Imprezę współorganizowały: Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej.