Powrót do galerii

Złoto dla żeglarzy na Akademickich Mistrzostwach Polski

2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
9.jpg
11.jpg
12.jpg
IMG_0178.jpg
IMG_0512.jpg
IMG_0722.jpg
IMG_0742.jpg
IMG_0778.jpg
IMG_0808.jpg
IMG_1011.jpg
IMG_1041.jpg
zajawka na glownej.jpg
Kiedy
2010-09-20

Zdjęcia
Paweł Koperski
Studenci żeglarze z Politechniki Gdańskiej dali popis na Akademickich Mistrzostwach Polski w klasie Omega Standard, które zakończyły się w czwartek, 23 września na jeziorze Niegocin. Zajęli pierwsze miejsce we wszystkich klasyfikacjach wśród 40 uczelni wyższych z całego kraju. Co ciekawe, pierwsze miejsce w regatach w kategorii kobiecej zajęły także dziewczyny z naszej uczelni.

Nad jezioro Niegocin przyjechało prawie 400 studentów z uniwersytetów, akademii i politechnik z Polski. Cztery łódki reprezentujące Klub Uczelniany AZS Politechniki Gdańskiej ostro walczyły z Politechniką Warszawską. Rywalizacja trwała do ostatniego momentu.

I miejsce indywidualnie w AMP zajęła załoga Filipa Pietrzaka z V roku zarządzania i ekonomii. Na drugiej pozycji uplasowała się załoga Aleksandra Ferenca, absolwenta oceanotechniki i okrętownictwa, III miejsce zajął Tymon Sadowski, student II roku oceanotechniki i okrętownictwa.

W reprezentacji kobiecej popłynęły: Anna Chamer-Ciemińska (sternik) i Antonina Żółtowska – obie z III roku na Wydziale Architektury oraz Monika Kodek, studentka III roku na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

Sezon Akademickich Mistrzostw Polski obejmuje zawody w trzydziestu dyscyplinach sportowych. Regaty żeglarzy są ostatnią imprezą sezonu. Późną jesienią sportowcy z całego kraju spotkają się, by podsumować mijający rok i wskazać najbardziej wysportowaną uczelnię w Polsce.