Powrót do galerii

Rektor zaśpiewał charytatywnie

1586920_N_NAZWA_SZ_GM.jpg
1586927_N_NAZWA_SZ_GM.jpg
1586929_N_NAZWA_SZ_GM.jpg
1586931_N_NAZWA_SZ_GM.jpg
1586932_N_NAZWA_SZ_GM.jpg
1586933_N_NAZWA_SZ_GM.jpg
1586934_N_NAZWA_SZ_GM.jpg
1586938_N_NAZWA_SZ_GM.jpg
Kiedy
2011-12-12

Zdjęcia
Grzegorz Mehring/Polska Dziennik Bałtycki

Rektor PG, prof. Henryk Krawczyk uczestniczył w nagraniu wyjątkowej płyty „Bóg się rodzi na Pomorzu". Wyjątkowej, bowiem zysk z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup aparatów słuchowych dla dzieci będących pod opieką Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu w Gdańsku. Płytę z kolędami można będzie kupić w środę, 21 grudnia z „Dziennikiem Bałtyckim”.


– Choć nie potrafię śpiewać postanowiłem zaangażować się w charytatywny projekt „Dziennika Bałtyckiego”. Akcja jest bardzo potrzebna, nie potrafiłbym odmówić – stwierdza prof. Henryk Krawczyk, rektor PG.


– Wraz z prof. Bernardem Lammkiem, rektorem Uniwersytetu Gdańskiego, z prof. Romualdem Ćwilewiczem, rektorem Akademii Morskiej w Gdyni, z prof. Januszem Morysiem, rektorem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. Marcinem Tomczakiem, prorektorem ds. studenckich i artystycznych Akademii Muzycznej, zaśpiewaliśmy kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. Na pianinie akompaniował prof. Bogdan Kułakowski, rektor Akademii Muzycznej – wylicza prof. Henryk Krawczyk.


Na płycie znajdą się oryginalne aranżacje najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu marszałków, znanych sportowców czy pomorskich biznesmenów. Zaśpiewali też prezydenci Gdańska i Gdyni oraz aktorzy z trójmiejskich teatrów.


Prof. Krawczyk przyznał, że przed nagraniem ćwiczył z uczelnianym chórem.


– Rektor oznajmił, że ma dla mnie ważne zadanie – wspólną naukę kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”. Nasze spotkanie z pewnością należeć będzie do niezapomnianych, była to nie tylko lekcja śpiewu, ale także świetna zabawa. Rektor był przejęty i mocno zaangażowany. Profesjonalnie odpowiadał na moje znaki, jak chórzysta na znaki dyrygenta – opowiada dr Mariusz Mróz, dyrygent Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej.


Przedsięwzięcie realizuje „Dziennik Bałtycki” wraz z gdańską Akademią Muzyczną.