Galeria Biblioteki Miejskiej w Łebie zaprasza na wystawę

AQUAMETRIA


o autorach
Katarzyna Krenz Jacek Krenz

dziennikarka, tłumaczka, poetka, malarka.

Córka żeglarza Dariusza Boguckiego i artystki-graficzki Ireny Kuran-Boguckiej, morze i zamiłowania artystyczne wyniosła z rodzinnego domu. Jej twórczość nieprzypadkowo łączy w sobie różne dziedziny sztuki. Po ukończeniu Szkoły Baletowej podjęła studia w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, które ukończyła pisząc pracę poświęconą współpracy artystycznej Jarosława Iwaszkiewicza i Karola Szymanowskiego. Przez kilka lat pracowała w redakcji muzycznej Polskiego Radia, a następnie w redakcji kulturalnej gdańskiego ośrodka TV.

Pisze eseje, poezje (wydane m.in. w tomie pt. „Z nieznajomą w podróży”), ma bogaty dorobek jako tłumaczka literatury anglojęzycznej (ukazały się mi. in. jej przekłady książek takich prozaików jak J. Updike, R. Russo, A. Oz). Zajmuje się również malarstwem akwarelowym, które wystawia w kraju i zagranicą (Chorwacja, Niemcy).

architekt, profesor Politechniki Gdańskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
W latach 70. członek Grupy Kadyńskiej, skupiającej plastyków i architektów związanych z Międzynarodowymi Plenerami Ceramika dla architektury w Kadynach. Jest członkiem: SARP oraz International Society of Visual Arts WetCanvas.

Równolegle z pracą dydaktyczną i naukową prowadzi działalność zawodową we własnej pracowni projektowej. Do ważniejszych realizacji architektonicznych należą: Pawilon Gdański z ekspozycją malarstwa Teresy Miszkin na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Sztuki i Architektury Północy w Holandii, Pomnik Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy w Gdańsku oraz Kościół w Wąglikowicach.

Jego projekty, a także rysunki, akwarele i pastele prezentowane były na wystawach w kraju i za granicą.
Jest autorem książki Architektura znaczeń.

Kasia & Jacek Krenz Gallery of Watercolor & Poetry