FRATERNIA

Witaj na stronie domowej Wspólnoty Akademickiej "FRATERNIA".

Nazwa pochodzi od włoskiego słowa "frater" co oznacza "brat". Jak więc łatwo można wydedukować Fraternia jest miejscem, gdzie spotykają się bracia (a także siostry, i to przeważnie w przewadze).

O wspólnocie można by wiele pisać, ale chyba nie oto chodzi. Na spotkaniach za każdym, nieomal razem jest coraz więcej osób. Wszyscy jesteśmy ze sobą (i nie tylko ze sobą) bardzo związani. Bardzo cenna jest świadomość, ze zawsze można liczyć na innych (przede wszystkim, na jednego "gościa", który jest na każdym spotkaniu - choćby było nas tylko dwóch lub trzech...).

Jesteśmy dość silnie związani z młodzieżą franciszkańską, a to ze względu na parafie, w której odbywają się spotkania - parafia św. Antoniego w Gdyni przy której znajduje się klasztor OO. Franciszkanów.
Spotykamy się tam w każda sobotę o godzinie 17:30 w kaplicy.
Mile widziany jest każdy... Jeżeli jeszcze nie dotarłeś do Gdyni w tym właśnie terminie, to serdecznie zapraszam.

Jako wspólnota postawiliśmy sobie następujące cele działalności:

  1. Formacja dojrzałych ludzi i dojrzałych chrześcijan oddanych Jezusowi jako swojemu Panu, pielęgnujących osobistą więź z Bogiem i potrafiących samodzielnie żyć życiem chrześcijańskim w swoim środowisku.
  2. Poprzez życie we wspólnocie uczenie się odpowiedzialności za budowanie wspólnoty kościoła, otwarcia na drugiego człowieka i jego potrzeby, przyjaźni i bezinteresownej milości.
  3. Ewangelizacja na wszystkie możliwe sposoby i we wszystkich możliwych środowiskach ze szczególnym nastawieniem na mlodzież.
  4. Rozeznanie własnego powolania życiowego i przygotowanie do ewentualnego małżeństwa i założenia rodziny.