lampka.gif (963 bytes)roboty.gif (1298 bytes)lampka.gif (963 bytes)

lampka.gif (963 bytes)Ta strona w bardzo niedługim czasie zostanie przebudowana.lampka.gif (963 bytes)
Zaglądaj tu często, bo sądzę, że na prawdę warto...
lineeyes.gif (232 bytes)

Organizacja (czyli podział władzy) oraz "Kto jest kim"...

Najważniejsze spotkania odbywają się w soboty o godzinie 17:30. Najpierw Błażej z Celiną wylewają siódme poty by nauczyć nas śpiewać coś innego niż jest w stałym repertuarze. O 18:00 zaczyna się Eucharystia w górnym kościele (co najmniej raz w miesiącu w kaplicy). Po mszy zaczyna się wspólna modlitwa: uwielbienie, adoracja, kanony z Taizé lub co innego. Dla wytrwałych krótkie konferencje lub katechezy wygłasza o. Paweł, czasem ktoś "z naszych". Zdarza się również, że mamy bardzo interesujących gości (np. już byli: ks. Oficjał Z. Kleinert, ks. prof. A. Kowalczyk, Janusz Karc, o. dr T. Pawłowski, ks. J. Witkowski, siostry Klaryski...). Po tych wszystkich formalnościach jest okazja do rozmów przy herbatce i "czymś jeszcze".

Tak w dużym skrócie wygląda schemat organizacyjny naszej Wspólnoty Akademickiej - Fraterni:

"Władze"

Pasterz - o. Przemysław Strażyński OFMConv.

Moderator świecki - Rafał Bujalski

Grupy formacyjne: Karoliny, Magdy, Oli, Beaty, Ani i Celiny - grupa wyjazdowa - Gdańsk.

W roku bieżącym przewidujemy powstanie trzech stopni formacji (w zależności od "zaawansowania" w rozwoju - nie koniecznie fizycznym).
Na zerówce będziemy dzielić się Ewangelią - jej działaniem i znaczeniem w naszym bytowaniu.
Ci bardziej zaawansowani będą stawiać "Kroki ku dojrzałości chrześcijańskiej" (tak, tak - to formacja oazowa!).
Najbardziej zasiedziali we Fraterni będą podążać "Ku wspólnocie".

Diakonie:

Charytatywna - Rafał
Diakonia ta, jak sugeruje nazwa pomaga ludziom, którzy są w potrzebie. Pod swoją opiekę wzięli kilka, najbardziej potrzebujących, osób z parafii i starają się poprzez wykonywanie codziennych obowiązków, a także zwykłe bycie umilić im czas. Inną inicjatywą są cykliczne akcje pomocy dzieciom z rodzin najbiedniejszych - paczki na Boże Narodzenie, Dzień Dziecka itp. Włączyliśmy się także do akcji pomocy "powowdzianom".
Modlitewna - Beatka
Zadaniem tej diakonii jest załatwianie wszystkich ważnych (i mniej ważnych) spraw u Instancjii Najwyższej. Dokonuje się to poprzez modlitwę w intencjach, które dla wspólnoty, jak i dla każdego z nas są ważne.

Muzyczna - Błażej i Celina
Diakonia muzyczna jest najbardziej widoczna (słyszalna) ze wszystkich. Zajmuje się ona oprawą muzyczną wszystkich uroczystosci we Fraterni. Najczęściej uroczystościami oprawianymi muzycznie są cosobotnie i coniedzielne Msze św. Czasem gramy i śpiewamy rówinież na innych "imprezach" typu śluby, chrzty itp.
Pantomimy - Ola G.
Grupa zajmująca sie pantomimą jest widoczna czasami (ale jeżeli już jest widoczna, to jak!). Aktywność wystepów nasila się przede wszystkim na różnorodnych rekolekcjach, ale na spotkaniach również można trafić na coś wspaniałego.
Informacyjna - Ola J.
Wszystkie publikacje, plakaty, zawiadomienia oraz wszelkie inne wiadomości przekazywane najrozmaitszymi drogami są dziełem Diakonii propagandy. Do "zadań bojowych" tej diakonii należy również organizacja rekolekcji oraz zebranie i utrzymanie całej siatki adresów (telefonów, kontaktów).
Turystyczna - Krzysiek
Jak sama nazwa wskazuje osoby zgrupowane w tej diakonii zajmują się organizowaniem wyjazdów mających poprawić zarówno kondycję duchową, jak i fizyczną. W ciągu roku akademickiego są to przeważnie wyjazdy piątkowo-sobotnie, ale nie liczy się długość wspólnego przebywania, ale intensywność.
Ewangelizacyjna - Karolina
Ewangelizacja - czyli głoszenie "Dobrej Nowiny". Zajmujemy się głoszeniem Ewangelii w gdyńskich liceach ogólnokształcących (byliśmy w dosyć znanej "trójce"). Na efekty przyjdzie pewnie poczekać (chociaż przez działalność tej diakonii ilość osób na spotkaniach nieustannie rośnie), ale wydaje nam się, że warto.

Na rekolekcjach w Wetlinie powstały podwaliny pod takie diakonie jak na przykład kuchenna (niektórzy, sądząc po efektach, naprawde powinni ku radości własnej i innych odczuć powołanie do tej diakoni).

Sugerowane jest, ażeby każdy gdzieś się udzielał, ale na wszystko trzeba znaleźć odpowiedni czas. Dla niektórych ten właściwy czas to już dziś, a dla niektórych to dopiero pojutrze. Z tego też powodu nie trzeba podejmować nagłych decyzji, ale wskazane jest dokładne przemyślenie swojej postawy.