Informacje bieżące
koniec i bomba kto płakał ten trąba

10 lutego 2022
Semestr podsumowany - Oceny wystawione - Gratuluję - RR
Chyba czas na zasłużoną kawę...
czas na kawę
(Romain Laurent)

6 lutego 2022
Drodzy Studenci! Proszę wgrać swoje pliki na eNaucznie:
Proj. arch.: Podstawy projektowaania architektonicznego
Proj. urb: Projektowanie urbanistyczne
Bez tego nie możecie dostać wpisu na MojaPG.
Dziękuję - RR

6 lutego 2022
Przedstawiam oceny z projektowania architektonicznego. Oceny są bardzo wysokie - bo to była dobra praca z Waszej strony.
Gratulacje - RR

4 lutego 2022
Przedstawiamy ocenę szczegółową Waszych projektów. Popatrzcie na poszczególne kryteria i różnice w pynktach. Te różnice są troszeczkę przejaskrawione, ale chodziło nam o to abyście widzieli co uważaliśmy za dobre rozwiązania a co za jeszcze lepsze.
Ocena za cały semestr pewnie jutro lub troszkę później.
Gratulacje - RR

20 stycznia 2022
Myślę, że należy wyjaśnić jeszcze jedną kwestię, związaną z ostatecznym opracowaniem projektu. Jak pamiętacie były różne przeglądy i plansze, które tam prezentowaliście już były oceniane. To nie jest najlepszy pomysł pokazywać je jeszcze raz. Natomiast poszczególne plany, schematy, rysunki - oczywiście tak. Może tym razem w innej skali, może z dodatkową nakładką czy opisami albo uproszczone do syntetycznego ideogramu. Podobnie z planszą w 1:1000 - tą z ostatniego przeglądu. Dobrze byłoby poprawić jakieś błędy / niedociągnięcia / itp (bo może nie były całkiem idealne). Najważniejsze jednak aby pokazać nowe plansze, inaczej zakomponowane i uzupełnione o przekrój, rysunki detali, szkice wnętrz... Chcemy zobaczyć coś nowego. Jak myślicie co znaczy powiedzenie o odgrzewanych kotletach?
RR

17 stycznia 2022
Zamieściłem ocenę ostatniego przegląd śródsemestralnego. Chcemy jeszcze raz powiedzieć, że zrobiliście na nas ogrome wrażenie (oczywiście pozytywne).
RR

13 stycznia 2022
Tak jak obiecałem zamieszczam przygotowany przez Panią Martę zakres opracowania projektu urbanistycznego.
Proszę zamieśćcie materiały z dzisiejszego przeglądu na dysku Google - jutro od 8:30 oceniamy.
RR

5 stycznia 2022 (!)
Witajcie w nowym roku. Niech przyniesie Wam radość i satysfakcję ze studiowania na Naszym Wydziale.
W piątek, który na PG jest czwartkiem! spotykamy się na Teamsach, najpierw ze mną - proj. architektoniczne
konsultacje @ RR
a potem, na zajęcia z urbanistyki dołączy jeszcze Pani Marta
konsultacje @ MW
Korzystajcie z tych linków. Zajęcia będą miały charakter konsultacji Waszych projektów - proszę bądźcie przygotowani. Najlepiej wgrać pliki na Google Drive - jest specjalny folder "piątek=czwartek".

Wykorzystuję też okazję aby namówić Was do zainteresowania się wyjazdem na Erasmusa. Pomyślcie - semestr studiowania za granicą - przecież to extra sprawa!

Do zobaczenia w piątek - RR
Aha - zajrzyjcie do harmonogramu - są zmiany i pytanie.

26 grudnia 2021
Zamieszczam materiały, pokazywane ostatnio przez Panią Martę. Dodałem jeszcze mały plik ze swoim wytłumaczeniem jak rysować plan zagospodarowania.
RR

2 grudnia 2021
Jeszcze raz gratuluję Wam prac klauzurowych. No a Kolega od rysunków - sam mu zazdroszczęę talentu. Serio!
Obok szczegółowe wyniki przeglądu - kryteria i punkty. No i w tym ferworze nie zapisałem Waszych nazwisk. Zatem proszę wrzucic na dysk Google swoje plansze opisane nazwiskami i literą z przeglądu (link obok lub w pliku z punktami).
RR

30 listopada 2021
Dodatkowe obciążenia - opinie dyplomowe, recenzje i jeszcze inne kwestie - tak mi się dały w kość, że nie miałem czasu ani sił, aby uzupełniac tutaj wpisy. No, ale już najwyższy czas, na kilka wskazówek dotyczących przeglądu.
Oczekujemy estetycznych, na profesjonalnym poziomie plansz. Format dopuszczamy dowolny i liczbę plansz też - jedyny warunek: to mają się zamykaćc w prostokącie.
Macie do wywiązania się z dwóch zadań:
1 - pokazać, że Wasza koncepcja opiera się na logicznych przesłankach, racjonalnej dystrybucji funkcji, form i gęstości zabudowy, z których wynika okreslona liczba mieszkańców / dzieci / szkół / itd;
2 - zachwycić nas przestrzenną wizją waszej koncepcji.
Pierwsze opiera się na poprzednich analizach i szacowaniu chłonności. Drugie wynika z pierwszego i dodaje te elementy niemierzalne, które sprawią, że tam się będzie wspaniale mieszkało. Macie wykreować fragment miasta i to miasta, które będzie piękne swoimi przestrzeniami zurbanizowanymi. Najpiękniejsze i najciekawsze (przyciągające swoimi funkcjami) będa promowały ruch pieszy i pod kątem pieszego użytkownika będa kształtowane. Wszystko czego potrzeba mieszkańcom będzie "po drodze" lub blisko. Istotnym aspektem będzie kontakt z przyrodą i przestrzenie do relaksu, które mają uzupełniać program mieszkalno - usługowy, ale go nie zastępować.
No i ostatnia kwestia - zachwyćcie nas / zaskoczcie / pokażcie, że jesteście bardziej kreatywni / bardziej przekonujący od kolegów.
Już się cieszę na te prezentacje - RR

4 listopada 2021
Zamieszczam kilka plików, które mają posłużyć oznaczeniu, oszacowaniu chłonnosci terenu - przybliżonej liczby mieszkańców, których chcenie sprowadzić na ten teren. Są to po pierwsze pliki z danymi dotyczącymi gęstości zaludnienia w Gdańsku. Wiedząc jak one się kształtują, w jakiej części Gdańska jest Wasz teren projektowy - możecie próbować określić zakładaną - lub sprawdzić wynikową - gęstość zaludnienia w Waszym projekcie.
Zamieszczam teś plik z wytłumaczeniem jak można szacować szacować chłonność na różne sposoby. Wykorzystanie np. dwóch z nich daje Wam okazję weryfikacji przyjętego szacunku.
Macie również opis szkoły, dlaczego jest / może / powinna być ważnym elementem. Też jaki jest bezpośredni związek pomiędzy szkołą a liczbą ludzi, których dzieci będą się tam uczyły.
No i przede wszystkim macie wskaźniki zabudowy mieszkaniowej. O średnioważonej liczbie kondygnacji mówiliśmy, procent zabudowy terenu powinnioście znać i rozumieć - zatem wszystko powinno być jasne. Jeżeli jednak byłyby wątpliwości / pytania / niejasności - piszcie - odpowiem tu, na naszej stronie.
Na następne zajęcia macie mieć opracowane szcowanie chłonności w taki sposób aby móc nam to oddać do oceny i abyśmy widzieli jak to liczyliście / weryfikowaliście. No i mapa, kalka dfo budowania koncepcji.
RR

29 października 2021
Przedstawiam wyniki wczorajszego przeglądu. Postarałem się coś tam jeszcze dopisać do tabeli z wynikami.
Ogóolnie uważam, że świetny początek - już się cieszę na dalsze etapy.
RR

19 października 2021
Przypominam, że zarówno poprzednie zadanie - moje miasto, jak i obecne - rodzaje i typy zabudowy - należy wgrać na dysk Google - link obok.
RR

14 października 2021
Wstawiam link do Dysku Google oraz przykłady analiz.
RR
Aha, poprawiłem harmonogram (może teraz mi się udało wstawić właściwe daty)
RR

13 października 2021
Zamieściłem harmonogram zajęć. Może uda się go zrealizować dokładnie, może trzeba będzie korygować, ale wiecie co Was czeka.
RR

12 października 2021
Dla przypomnienia - Wasze postery - miasto na tak i na nie.
Mam nadzieję, że wykorzystaliście dobrą pogodę i zobaczyliście teren projektowy.
RR
7 października 2021
Na początek trochę informacji ogólnych i obiecane prezentacje. Też trochę materiałów prezentowanych wyprzedzająco - Uwarunkowania projektowe.
RR